Myslivost

Na Lesní správě Rožnov pod Radhoštěm je uznáno 9 vlastních honiteb, z toho sedm je pronajímáno a dvě provozujeme ve vlastní režii. Ostatní honební pozemky jsou součástí společenstevních honiteb, které jsou zpravidla v nájmu mysliveckých spolků. Režijní honitba Mořkov – les o výměře 1691 ha se nachází na revíru Mořkov a revíru Zašová ve Veřovických vrších na severních svazích vrcholů Trojačka, Huštýn, Hodorf, Krátká, Dlouhá, Kamenárka a Velký Javorník. Druhá režijní honitba Huštýn o výměře 1190 ha se nachází na revírech Dolní Paseky a Zašová. Tato honitba, která je situovaná na jižní straně, přímo navazuje na druhou režijní honitbu Mořkov – les.

Normovaná je zvěř srnčí, jelení a černá.

Pro případné zájemce jsme po domluvě schopni zajistit doprovod a poplatkový odlov srnců a jelenů. Lov trofejové zvěře v podmínkách lesní honitby není vždy jednoduchý, přináší však o to zajímavější lovecké zážitky a poměrně dobrou kvalitu trofejí.

V případě zájmu o poplatkový lov na území režijních honiteb LS Rožnov pod Radhoštěm se prosím obracejte na technika LS Lukáše Fojtíka, tel.: 725129436, e-mail: lukas.fojtik@lesycr.cz.